Pożyczka długoterminowa – na czym właściwie polega?

Pożyczka długoterminowa – na czym właściwie polega?

Chociaż pożyczki przeważnie kojarzą się z krótkoterminowymi chwilówkami, które trzeba spłacić w ciągu następnych kilku miesięcy, na rynku finansowym dostępne są również pożyczki długoterminowe.

Czym są i na jakich zasadach są udzielane?

Pożyczka na dłużej niż 12 miesięcy

Pożyczki długoterminowe charakteryzują się tym, że można je wziąć na dłużej, niż 12 miesięcy. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pożyczyć większą kwotę pieniędzy, ale nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, aby otrzymać kredyt w banku. Oczywiście decydując się na taką pożyczkę pozabankowe także będziemy musieli przedstawić swoją historię i zdolność kredytową, nie mniej jednak w firmach pozabankowych kryteria jej udzielenia będą mniej rygorystyczne.

Pożyczka przez Internet

Bardzo dużą popularnością cieszą się pożyczki długoterminowe udzielane przez Internet. To bardzo prosty i szybki sposób na to, aby móc uzyskać dodatkowe pieniądze i to bez wychodzenia z domu. Jak znaleźć dobrą ofertę? Najlepiej przejrzeć porównywarki pożyczkowe oraz różnego rodzaju rankingi, to zdecydowanie najprostszy sposób na to, aby móc odszukać najkorzystniejszą pożyczkę. Następnie wystarczy złożyć wniosek i dołączyć odpowiednie dokumenty. Na pewno zastaniemy poproszeni o wykaz dochodów z konta bankowego. Decyzję o tym, czy firma udzieli nam wsparcia finansowego, czy też nie, otrzymamy w ciągu kilku dni. Pieniądze trafiają do nas na konto bankowe.

2 thoughts on “Pożyczka długoterminowa – na czym właściwie polega?

  1. Pożyczka długoterminowo to taki sam produkt finansowy, jak kredyt bankowy, tyle, że udzielany przez inną jednostkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.